HOROBZORY: Rýchlo, ale (celkom) ďaleko (24 Feb 2017) 
24.február 2017, 21:59 - Horobzory

Celý tento pozorovací domáci výjazd sa zrodil doslova z ničoho. Vracal som sa doobedu z obchodu...

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Šťastný biely vŕzgací novorok! (2 – 3 Jan 2017) 
09.január 2017, 20:10

Na snehové otvorenie horského roka hneď v prvých dňoch po novoročných oslavách sa po troch rokoch konečne znovu našiel čas. V internom súboji o miesto konania napokon triumfovalo ďumbierske genius loci pred Považským Inovcom.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Azúrové snehy turistickej nehy (29 Dec 2016) 
30.december 2016, 13:32

"Tradične zaužívaný" Vĺčik junior bol priveľmi netrpezlivý a zlyhal, avšak turistická rozlúčka s rokom 2016 sa zorganizovala a vydarila aj napriek tomu. A ešte ako!

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Tisíc uhlov čudne krásneho pohľadu (13 Dec 2016) 
14.december 2016, 10:11

Naše blízke okolie skrýva fúru ďalších skvelých miest, ktoré sa oplatí vidieť. A toto tu je jedno z nich! Nie sú to síce echtovné hory ani žiadna drsná turistika, ale podeliť sa, ako sa hovorí, trebalo.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Nitránska farebná rýchlo[kul]túra (3 Dec 2016) 
04.december 2016, 21:21

Na Zobore, ktorý máme tu po boku v krásnej Nitričke, som nebol veruže aj dobrých pať rokov. Ale už dávnejšie padli návrhy zase si pripomenúť ako fajnovo tam je, ale hlavne ako geniálne to odtiaľ vyzerá. Navyše západ Slnka zo zoborských perspektív, to bola vec nami doteraz ešte neokúsená a tým pádom vymeditovaná na absolvovanie. Nuž našiel sa vhodný termín a už aj sa mašírovalo a ajhľa tu je krátky fotoprehľad ako to tam vyzeralo.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Za matkou Oravcov (22 Nov 2016) 
23.november 2016, 16:15

Orava. Osobitá odľahlá oblasť osídlená osobitými ortodoxnými obyvateľmi. Oravci a Oravky sú, ak náhodou neviete, špecifickí i tým, že majú všetci dve mamy. Jednu fyziologickú a jednu od Boha, ktorá ich stráži na samom vyšnom konci celého ich kraja. Babiu horu. A práve za ňou viedli naše kroky s pánom Šulínom, ktorý túto destináciu odkukal z môjho (tohtoročného) wishlistu, aby sme ju spoločne mohli premeniť na hikingácku realitu. Do najsevernejšieho cípu republiky na samý vrch tretieho najvyššieho (po Tatrách a Nízkych Tatrách) pohoria SR a súčasne úplne najvyšší flyšový kopec nás zaviedla zase raz trošku uderená operácia, kedy presuny ta a späť boli omnoho dlhšie ako sám turistický akt. Pochopiteľne nočný bezsenný rýchlik a vzápätí aj legendárna Orávka ako bonus boli v cene zájazdu. Výzvy však boli odjakživa na to aby sa prijímali, dovoľte nám teda trochu Vás virtuálne zrekapitulovať našu návštevu u oravskej všerodičky. Novinový nadpis by hlásal, že to bolo aj dramatické.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Prepotrebný jesenný lokálny nezostavší nevychutnaný (14 Nov 2016) 
15.november 2016, 11:11

Skromné domáce malohorské podmienky, ešte skromnejšie jednočlenné obsadenie a úplne prachobyčajný pondelok. Po dlhej vyše dvojmesačne horochodeckej abstinencii, pri momentálnom mentálnom požiari a pred všemožne ťažkým koncom roka to napriek tomu bol možno jeden z najpotrebnejších výbehov aké boli kedy naplánované. V protismere trasy absolvovanej v prvých dňoch roka 2013, čiže s východiskom na predmestí ZM a cieľom až na druhej strane Pohronského Inovca v Novej Bani.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


HOROBZORY: Neostré diaľavy letné (26 Aug 2016) 

Čože je to štyridsiatka, aneb po kolená v turistike, neboli tma (8 – 9 Sep 2016) 
09.september 2016, 21:41

Otrepané-ošúchané, ale ľudské hranice sú na to, aby sa posúvali. Tak sme sa rozhodli posunúť i tie naše. S mladším Vĺčkom sme sa tentoraz rozhodli neabsolvovať nejakú dlhú viacdňovku v plnej poľnej tak ako vlani na rozlúčku s letom, poriadna porcia kilometrov nás ale čakala aj tak. Tohtoročnou našou alternatívnou dlhou šlapačkou sa stala turistická 24-hodinovka, ktorej cieľom bolo uraziť čo možno najviac a súčasne s čo možno najmenšími následkami. Rešpekt pred takouto úplne špecifickou akciou bol samozrejme z mnohých dôvodov (dĺžka, čas, kumulatívna únava, 12 hod. v noci, ...) odpostatnený. Na sebatrýzniace zdolávanie vlastných limitov sme si vybrali slovensko-české pohraničie. Plánovali sme začať niekde pod hrebeňom Javorníkov, následne sa v nočnej časti vyšupnúť naň a plynule pokračovať severovýchodne na Kysuce...pokiaľ to až (ne)pôjde.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť 


Hory bez bariér (24 Aug 2016) 
04.september 2016, 16:12

Aj ďereckých nedočkavcov a omladinu je treba tešiť a učiť ju vzťahu k prírode! Tak sme s majstrom Skútrom učili na domovskej jednodňovke, už druhý rok pri sebe.

Č Í T A Ť   C E L Ý   Č L Á N O K   A   K O M E N T O V A Ť « N O V Š I E   Č L Á N K Y

S T A R Š I E   Č L Á N K Y »