Tisíc uhlov čudne krásneho pohľadu (13 Dec 2016) 
14. december 2016, 10:11

Naše blízke okolie skrýva fúru ďalších skvelých miest, ktoré sa oplatí vidieť. A toto tu je jedno z nich! Nie sú to síce echtovné hory ani žiadna drsná turistika, ale podeliť sa, ako sa hovorí, trebalo.

To vám bolo tak: Bola noc...ehm...teda nebola. Bol večer. Ale bola už tma.Stúpate pár minút rezkým krokom do maličkého kopčeka, lovíte v spomienkach a vybavuje sa vám toto:


Až na konci toho ničotného stúpania stojíte pred týmto:


A hneď viete, že si to musíte poobzerať úplne zo všetkých strán, lebo je to tak strašne feši, až od radosti tancujete.
Je síce práve zima ako v řiti, z končekov prstov vám sála bezcitný chlad, ale jednoducho musíte pokračovať v prenastavovaní aparatúry a cvakaní fotiaceho čudlíku. Lebo v diaľke za chrbtom je predsa ďalšia exkluzívna fajnota!


Podľa účastníkov zájazdu najpodarenejší záber na samotný legendárny kostolík na brale nad Dražovcami pri Nitre však vzniká až tesne pred odchodom späť k autu.


Zostáva už len rozlúčiť sa s priestorom, ponadávať na zamrznuté časti organizmu, priebežne povytriasať húfne sa rinúce soplíky (až po návrate do auta zistíte, že vreckovky ste si v skutočnosti nezabudli, ale mali ste ich celý čas v batohu) a dať si čelom vzad. Aj to však na samý záver znamená ešte raz zaochkať blahom, keď zavše nadviažete očný kontakt s Nitričkou v nočnom mejkape.


Nuž a potom je na rade už len klasický, zato príjemný program: rozmrazíte sa v kotolni, zájdete nasať atmošku a nejaké to varené vínko na vianočné trhy, a miestami je ten večer aj riadne čudný. Tak to proste funguje, pretože naše svety ani my nie sme zďaleka dokonalí a aj popri tých najkrajších pohľadoch sa občas čudné veci jednoducho vyskytujú.