Akcia SSSSŠ [Splnili Sme Sen Svojmu Šulínovi] (11 Okt 2014) 
14.október 2014, 21:51

Po tridsaťkilometrovke na záver júnového prechodu NT so štartom o štvrtej ráno si pán Šulín vo svojom repertoári našiel ďalšiu šialenú výpravu. A ja som mu to aj tak zase spapal. S pánom Šulínom sa totižto vážne dobre chodí po horách a odpustíte mu aj tak všetko, aj vyvyšovanie sa na celom tripe, aj netradičný celonočný presun na miesto turistikovania, aj to že som sa v nočáku cestou tam (podľa očakávania) nevyspal, aj jednu z najnáročnejších túr aké sa dajú pripraviť a aj tie smradľavé nohy už na ceste domov.
Studené doliny nás po nutnej rannej káve na Zamke privítali dokonalým počasím. Neskôr síce trocha oblaky pribudli, ale celkovo nebesá dostatočne podržali, díky za to! Napriek strastiplnej ceste a nedostatku spánku poslúchali aj nohe na prekvapenie výborne. Je síce pravda, že v nedeľu deň po návrate som od únavy zaspával ešte aj na wécku, ale to mi už bolo v podstate jedno. Na čo ďalej ešte z tejto jednodňovky vo Vysokých Tatrách nezabudneme? Určite na maximálnu plnku, ktorá sa k obedu vytvorila. Dalo sa to čakať, keďže bolo pekne a teplo, ale mne viac predsa len sedia menej zaľudnené hory, tak som sa napr. na Zbojníčke moc zdržiavať nechcel. Priamo v Priečnom sedle sa ešte nezabudne na skupinu dobrovolných horskáčov, ktorí ako vysvitlo dávali bacha na účastníkov Psotkovho memoriálu v horskom behu. Neviem-neviem či by sme ten rýchlik domov stihli, keby ultrarunnerov zachytíme ešte neprekročiac sedlo, ale keďže budíček (ne)bol už okolo piatej ráno, dali sme to luxusne vo vlastnom tempe aj keď sme o žiadnom behu dopredu nevedeli.
Čo ešte dodať...?! No akcia ako víno, aj keď Tatry od istej doby príliš nevyhľadávam. Cieľ a sen sme však splnili, to je hlavné a som rád, že som bol pozvaný k jeho plneniu. A bolo to dobré, ako vždy. Aj Bilíčka je už vraj v prevádzke po popoludňajšom bombardovaní raketami typu vzduch-zem ŠULÍN-86.
Bolo mi cťou zas vás uvidieť, Palike a tatranské štíty! A ja som aj chcel s vami zostať aj dlhšie, na Bilíčke by sa mi určite dobre spalo. Ale šéf akcie tentokrát nedovolil :-( , tak hádam voľakedy nabudúce!


► Parametre trasy► ObrazKomentáre